TacirSoft Nedir?

TacirSoft Markası

TacirSoft markamız, Tacir ile Yazılım (Software) kelimelerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur.  Tacir, şirketler hukukunun en asli kavramlarından birisidir. Şirketler Hukukunun ağırlığı nedeniyle markamız da bu asli unsura göre şekillendirilmiştir. Tescilli markadır.

TacirSoft Veri Tabanları

TacirSoft, alfabetik sırayla;

  • Doküman Veri Tabanı
  • İçtihat Veri Tabanı
  • Makale Veri Tabanı
  • Mevzuat Veri Tabanı
  • OSB Hukuku Veri Tabanı
  • Yazı Veri Tabanı

olmak üzere altı veri tabanından oluşmaktadır.

Her bir veri tabanı, kendi içerisinde tek tek sınıflandırılmış, özetli, açıklamalı ve güncel binlerce içeriğe sahiptir.

TacirSoft Üyeliği

TacirSoft, üyelik için belirli bir şart ya da kullanıcı profili aramamaktadır.

Bünyesinde barındırdığı içerik gereği, ağırlıklı olarak Hukuk Büroları, Avukatlar, Mali Müşavirler, Bağımsız Denetçiler, kurumsal şirketlerin mali işler, muhasebe ve hukuk birimleri ile halka açık anonim ortaklıkların yatırımcı ilişkileri birimleri TacirSoft’u tercih etmektedir.

Yine, organize sanayi bölgelerinin özellikle bölge müdürlükleri ile hukuk ve muhasebe birimleri de TacirSoft kullanmaktadır.

Buna karşılık, Şirketler Hukuku yahut OSB hukukuna dair çok az bilgisi olan kişi ve kurumlar da TacirSofta üye olmaktadır.

Aile anayasası süreçleri devam eden, kurumsallaşmayı hedefleyen aile şirketleri ile yine belediye şirketleri de TacirSoft’un geniş veri tabanlarından faydalanmaktadır.

Kısacası, isteyen herkes TacirSoft’a üye olabilmektedir.

TacirSoft’un Diğer İçtihat ve Hukuk Programlarından Farkları

“Birçok içtihat programı var ve içlerinde de milyonlarca karar var, TacirSoft’un bu içtihat bankalarından farkı nedir?” diye sorabilirsiniz.

Evet, TacirSoft veri tabanlarında milyonlarca karışık, tasnif edilmemiş yargı kararı, makale, yazı, doküman, mevzuat yok, haklısınız.

Ama, zaten, amacımız da bu değil. Kullanıcılarımızı samanlıkta iğne arayan bir veri tabanı ile baş başa bırakmak istemedik.

Bu nedenle, Yüksek Yargının 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümleri ışığında anonim ile limited şirketlere ilişkin olarak vermiş olduğu kararları araştırıp tek tek gözden geçirdik, kullanıcılara kolaylık sağlaması bakımından özetlerini tek tek çıkarıp başlangıçlarına işledik ve en önemlisi de ilgi alanları bazında tasnif ederek yüzlerce konu başlığı altında veri tabanımıza ekledik. Böylece, ister kelime olarak arayın isterseniz aradığınız konu başlıkları altındaki kararlara bakın, ama, aradığınız ne ise ona en kısa sürede ve en doğru biçimde ulaşın istedik.

Ayrıca, TacirSoft, sadece Şirketler Hukuku ve OSB Hukukuna özgü olarak tasarlanmıştır.

Bunun yanında, TacirSoft içeriği, hem veritabanı bazında hem de konu bazında alt sınıflara ayrılmıştır. Böylece, aradığınız konuya, dakikalar içerisinde ulaşırsınız.

Kısaca, samanlıkta iğne aramak zorunda kalmazsınız.

Ne demek istediğimizi, TacirSoft’a üye olunca, daha iyi anlayacaksınız.

TacirSoft Türkçe Dışındaki Dillerde de Hizmet Veriyor

TacirSoft’un temel içeriği, Türkçe olarak hazırlanmıştır.

Ancak, dilerseniz, TacirSoft içeriklerine Almanca, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça dillerinde de erişim sağlayabilirsiniz.

Onlarca yılın bilgi birikimi ve emeği sonucunda ortaya çıkan TacirSoft’un, Ülkemiz hukuk ve iş dünyasına faydalı olması en büyük temennimizdir.

Güncelleme tarihi 11 Ocak 2024

İlgili Yazılar