SSS

Sık Sorulan Sorular

 

 • TacirSoft ismi nereden gelmektedir?

  TacirSoft, Tacir ile Yazılım (Soft) kelimelerinin yan yana gelmesiyle oluşmuş bir markadır. TacirSoft, Türkiye’nin Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku ve OSB Hukukuna özgü ilk ve tek Hukuk Bilgi Sistemi'dir. TacirSoft'un içerikleri Dr. Soner Altaş   tarafından hazırlanmıştır.

   
   
   
 • TacirSoft Hukuk Bilgi Sisteminde hangi veri tabanları var?

  TacirSoft Hukuk Bilgi Sistemi;

  1. Doküman Veri Tabanı,

  2.  İçtihat Veri Tabanı,

  3. Makale  Veri Tabanı,

  4. Mevzuat Veri Tabanı,

  5. OSB Hukuku  Veri Tabanı, 

  6. Yazı  Veri Tabanı

  olmak üzere 6 veri tabanından oluşmaktadır.

  Her bir veri tabanında, tek tek sınıflandırılmış, özetli, açıklamalı, güncel binlerce içtihat, makale, yazı ve doküman bulunmaktadır.

   
   
 • TacirSofta kimler üye olmaktadır?

  TacirSoft, üyelik için belirli bir şart ya da kullanıcı profili aramamaktadır. İçeriği gereği, ağırlıklı olarak Hukuk Büroları, Avukatlar, Mali Müşavirler, Bağımsız Denetçiler, kurumsal şirketlerin mali işler, muhasebe ve hukuk birimleri ile halka açık anonim ortaklıkların yatırımcı ilişkileri birimleri TacirSoft’u tercih etmektedir. Yine, organize sanayi bölgelerinin özellikle bölge müdürlükleri ile hukuk ve muhasebe birimleri de TacirSoft kullanmaktadır. 

  Buna karşılık, şirketler hukuku yahut OSB hukukuna dair çok az bilgisi olan kişi ve kurumlar da TacirSofta üye olmaktadır. Aile anayasası süreçleri devam eden, kurumsallaşmayı hedefleyen aile şirketleri ile yine belediye şirketleri de TacirSoft’un geniş veri tabanlarından faydalanmaktadır. Kısacası, isteyen herkes TacirSoft’a üye olabilmektedir. 

   
 • TacirSoft'u diğer içtihat ve hukuk programlarından farklı kılan nedir?

  TacirSoft, sadece Şirketler Hukuku ve OSB Hukukuna özgü olarak tasarlanmıştır. Bunun yanında, TacirSoft içeriği, hem veritabanı bazında hem de konu bazında alt sınıflara ayrılmıştır. Böylece, aradığınız konuya, dakikalar içerisinde ulaşırsınız. Kısaca, samanlıkta iğne aramak zorunda kalmazsınız. Ne demek istediğimizi, TacirSoft'a üye olunca, daha iyi anlayacaksınız. 

 • TacirSoft'a nasıl üye olabilirim?

  TacirSoft'a üye olmak çok kolay ve basittir. Üst bağlantılardan "Üye Ol" linkini tıklayın. Gelen ekranda Sizden istenilen bilgileri girin. Size e-Fatura düzenleyebilmemiz için lütfen fatura bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde yazınız. Faturanın adınıza düzenlenmesini istiyorsanız; ad - soyad, T.C. Kimlik No, Vergi Dairesi, adres ve telefon numarası bilgilerini yazınız. Faturanın kurumsal olarak düzenlenmesini istiyorsanız; unvanınızı, vergi dairenizi, vergi kimlik numaranızı, adresinizi ve telefon numaranızı yazınız.

  Bilgileri girip kayıt olduktan sonra, e-posta adresinizi kontrol edip, gelen onay linkini tıklayınız ve üyelik başvurusunda bulunanın Siz olduğunuzu teyit ediniz. Sonrasında üyelik ücretini ödeyiniz. İşte bu kadar, basit ve kolay. Üyeliğiniz, bütün bu aşamaları eksiksiz bir şekilde tamamladığınız takdirde, gün içerisinde aktive olmaktadır.    

 • TacirSoft’a üyelik ücreti nedir?

  TacirSoft, yıllık üyelik modeliyle çalışmaktadır ve tek bir üyelik paketi bulunmaktadır. Yıllık üyelik ücreti 20.000 Türk Lirası (KDV hariç)’dır.  

   
 • Üyelik ücretini nasıl ödeyebilirim?

  Üyelik ücretini, banka havalesi veya EFT yoluyla ödeyebileceğiniz gibi, anlaşmalı olduğumuz İYZİGO’nun güvenli altyapısını kullanarak kredi kartı veya banka kartı ile de ödeyebilirsiniz.  

   
   
 • TacirSoft, ücretsiz üyelik ya da deneme üyeliği sunuyor mu?

  TacirSoft, ücretsiz üyelik veya deneme üyeliği sunmamaktadır. Ancak, TacirSoft’u yakından incelemek isterseniz, (507) 652 05 50 no.lu telefonu arayarak Bizlerden bireysel veya kurumsal tanıtım talebinde bulunabilirsiniz.    

   
 • TacirSoft, kurumsal üyelik hizmeti sunuyor mu?

  Maalesef, halihazırda sadece her üyelik için bir kullanıcı girişine izin verilmektedir. Ancak, eğer birden fazla kullanıcı hesabı edinmek isterseniz, ilave kullanıcı hesabı ve ücretlendirme hususunda bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

   
 • TacirSoft üyeliğimi istediğim zaman iptal edebilir miyim?

  Sunulan hizmetin niteliği gereği, üyelik dönemi içerisinde üyelik iptali yapılmamaktadır. Üyelik süreniz dolduğunda, eğer yenileme yapmayacaksanız, üyeliğiniz zaten otomatik olarak sona erecektir.  

   
 • 1E1 hizmetinizden faydalanmak için ne yapmamız gerekiyor?

  1E1, kişiselleştirilmiş, özel ve profesyonel hizmetimizdir. İstediğiniz konuda 1E1 talep edebilirsiniz. Örneğin; genel kurul toplantınızı, sermaye artırımınızı, birleşme veya bölünme işlemlerinizi yapmamızı isterseniz, başından sonuna kadar bütün belgeleri bir hazırlarız; Size sadece imza atmak kalır.  

   
 • TacirSoft alt yapısı güvenli midir?

  TacirSoft sitesi SSL sertifikalıdır ve en üst seviyede korunmaktadır. Ayrıca, TacirSoft’ta kişisel verileriniz tutulmaz, hatta Sizlerden üyelik başvuru sürecinde istenilen birkaç bilgi haricinde herhangi bir kişisel bilgi de talep edilmez. Bu nedenle, içiniz rahat olsun, sitemize güvenle üye olabilirsiniz.  

   
 • Sistem, girişten 1,5 saat sonra çıkış (logout) yapıyor. Bu neden oluyor? Ne yapmalıyım?

  Sistem, hem güvenlik hem de Sizin sağlığınızı düşünerek her 90 dakikalık oturum sonunda otomatik çıkış yapmaktadır. Uzun süre ekran başında kalmak, sağlıklı yaşam açısından önerilmemektedir. Bununla birlikte, işlemlerinize kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız, sisteme tekrar giriş yapabilirsiniz.